top of page

Muzyka jest indywidualna i jako zwykły

Tematy. Ludzie słuchają muzyki gdzie kolwiek o każdej godzinie o każdej porze.  

  • Muzyka ma niepodważalny wpływ na nastrój człowieka. Jej słuchacze intuicyjnie wybierają odpowiednie dla siebie utwory. Odczuwany poziom energii oraz samopoczucie decydują, że ludzie wybierają słuchanie określonej muzyki. Ogromne znaczenie mają także własne preferencje oraz gusta. Muzyka przyczynia się do wyzwolenia określonego stanu emocjonalnego. Oddziałuje na fizjologię oraz psychikę człowieka, dzięki czemu ludzie odczuwają jej wpływ na własny nastrój. Na jej odbiór ma znaczenie również fakt pierwotnego stanu emocjonalnego w jakim znajduje się słuchacz.

  • Muzyka wpływa na układ krwionośny i oddechowy.

  •  Zaobserwowano wzrost częstości uderzeń serca przy słuchaniu muzyki wesołej. Z kolei osoby słuchające smutnych i groźnych utworów, których długość nie przekraczała trzech minut wykazywały różnicę pod względem miar częstości uderzeń serca, oddechu oraz przewodnictwa elektrycznego skóry.

Wpływ muzyki na rozwój dziecka.

  • Ważne jest, aby umieć ją zauważać i przeżywać. Wrażliwość na muzykę trzeba zaszczepiać dzieciom bardzo wcześnie. Zadaniem nauczycieli Muzyka znajduje się wszędzie. Oddziałuje na człowieka dając radość wszystkim zmysłom. jest uwrażliwiać dziecko na nią, nauczyć je odróżniać to co ładne, od tego,to co brzydkie.

Jaki wpływ może mieć muzyka na ciało i na mózg

  •  Życie i osobowość człowieka, który nie reaguje na otoczenie i nie przeżywa piękna, jest ubogie, szare i monotonne. Muzyka znajduje się wszędzie. Oddziałuje na człowieka dając radość wszystkim zmysłom. ​

Muzyka pomaga w nauce?

  • Naukowcy odkryli, że pewien rodzaj muzyki wpływa na umysł i pamięć, uwalnia od stresu, pomaga w koncentracji oraz otwiera podświadomość. Zauważyli, że muzyka barokowa largo czy andante, utrzymana w rytmie 60 uderzeń na minutę, pomaga w procesie przyspieszonego uczenia się. Spokojne tony largo obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają liczbę uderzeń serca, dzięki czemu odzyskuje ono normalny rytm. Obniża się poziom stresu, pobudzany jest system immunologiczny, zmieniają się również fale mózgowe. Muzyka barokowa synchronizuje więc umysł i ciało. Rozluźnione ciało i pobudzony mózg stanowią idealny stan do optymalnego uczenia się.

  • Mówiąc zwięźle jest to rodzaj muzyki, jaki ma ogromny wpływ na ludzki mózg w kwestii przyswajania wiedzy. Generalnie określana jest jako muzyka poważna bądź klasyczna, jednak bardzo pomocna, gdyż otwiera nasz umysł na tyle wystarczająco byśmy mogli nie tylko zapamiętać dane wiadomości, ale także umieli się skupić, oraz dostrzec poszczególne związki w zadaniach lub innych aspektach z dziedziny każdego rodzaju wiedzy.

bottom of page